C0402C0G1C101K020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C101K020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 100PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 105,258
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C101K020BC TDK
    C0402C0G1C101K020BC TDK
    C0402C0G1C101K020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C101K020BC is described as CAP CER 100PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE