C0402C0G1C101J020BC TDK
  • Part Number: C0402C0G1C101J020BC
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 100PF 16V C0G 01005
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 142,939
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about C0402C0G1C101J020BC TDK
    C0402C0G1C101J020BC TDK
    C0402C0G1C101J020BC is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C0402C0G1C101J020BC is described as CAP CER 100PF 16V C0G 01005. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    View
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Schroff
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM