RR0816Q-53R6-D-71R Susumu
  • Part Number: RR0816Q-53R6-D-71R
  • Manufacturer Name: Susumu
  • Description: RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RR0816Q-53R6-D-71R Susumu
    RR0816Q-53R6-D-71R Susumu
    RR0816Q-53R6-D-71R is manufactured by Susumu and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RR0816Q-53R6-D-71R is described as RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/16W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Susumu
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    View
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA