RR0816P-5230-D-70A Susumu
  • Part Number: RR0816P-5230-D-70A
  • Manufacturer Name: Susumu
  • Description: RES SMD 523 OHM 0.5% 1/16W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RR0816P-5230-D-70A Susumu
    RR0816P-5230-D-70A Susumu
    RR0816P-5230-D-70A is manufactured by Susumu and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RR0816P-5230-D-70A is described as RES SMD 523 OHM 0.5% 1/16W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Susumu
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"