RSPF2FT17R8 Stackpole Electronics
  • More about RSPF2FT17R8 Stackpole Electronics
    RSPF2FT17R8 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the Through Hole Resistors category. RSPF2FT17R8 is described as RES 17.8 OHM 2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Stackpole Electronics
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"