RMCF0805FT1R18 Stackpole Electronics
  • More about RMCF0805FT1R18 Stackpole Electronics
    RMCF0805FT1R18 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RMCF0805FT1R18 is described as RES SMD 1.18 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE