RMCF0805FG8K66 Stackpole Electronics
  • More about RMCF0805FG8K66 Stackpole Electronics
    RMCF0805FG8K66 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RMCF0805FG8K66 is described as RES SMD 8.66K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS