CSR0805FK25L0 Stackpole Electronics
  • More about CSR0805FK25L0 Stackpole Electronics
    CSR0805FK25L0 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CSR0805FK25L0 is described as RES 0.025 OHM 1% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Stackpole Electronics
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB