MS3102R16S-8P Spacecraft
  • Part Number: MS3102R16S-8P
  • Manufacturer Name: Spacecraft
  • Description: Conn; Circ; MIL-5015; Recpt; Metal; Str; Sldr; 16S Sz; 5 #16 Pin Cnts; BoxMnt
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about MS3102R16S-8P Spacecraft
    MS3102R16S-8P Spacecraft
    MS3102R16S-8P is manufactured by Spacecraft and is categorized in the Circular Connectors category. MS3102R16S-8P is described as Conn; Circ; MIL-5015; Recpt; Metal; Str; Sldr; 16S Sz; 5 #16 Pin Cnts; BoxMnt. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Spacecraft
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"