105-W-WTL-STD-28-6 SloanLED
  • Part Number: 105-W-WTL-STD-28-6
  • Manufacturer Name: SloanLED
  • Description: Panel Mount Indicator; White; 28V; T-1 (3 mm) LED; .196 Inch Diameter Mount Hole
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about 105-W-WTL-STD-28-6 SloanLED
    105-W-WTL-STD-28-6 SloanLED
    105-W-WTL-STD-28-6 is manufactured by SloanLED and is categorized in the Panel Mount Indicators category. 105-W-WTL-STD-28-6 is described as Panel Mount Indicator; White; 28V; T-1 (3 mm) LED; .196 Inch Diameter Mount Hole. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SloanLED
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)