105-A-ATL-STD-28-6 SloanLED
  • Part Number: 105-A-ATL-STD-28-6
  • Manufacturer Name: SloanLED
  • Description: Panel Mount Indicator; Amber; 28V; T-1 (3 mm) LED; .196 Inch Diameter Mount Hole
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about 105-A-ATL-STD-28-6 SloanLED
    105-A-ATL-STD-28-6 SloanLED
    105-A-ATL-STD-28-6 is manufactured by SloanLED and is categorized in the Panel Mount Indicators category. 105-A-ATL-STD-28-6 is described as Panel Mount Indicator; Amber; 28V; T-1 (3 mm) LED; .196 Inch Diameter Mount Hole. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SloanLED
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT