SCRH74-391 Signal Transformer
  • More about SCRH74-391 Signal Transformer
    SCRH74-391 Signal Transformer
    SCRH74-391 is manufactured by Signal Transformer and is categorized in the Fixed Inductors category. SCRH74-391 is described as FIXED IND 390UH 290MA 2.85 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Signal Transformer
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"