SIT1618AE-72-33E-16.000000D SiTIME
  • Part Number: SIT1618AE-72-33E-16.000000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: OSC MEMS 16.0000MHZ LVCMOS LVTTL
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1618AE-72-33E-16.000000D SiTIME
    SIT1618AE-72-33E-16.000000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1618AE-72-33E-16.000000D is described as OSC MEMS 16.0000MHZ LVCMOS LVTTL. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH