SIT1602BC-73-33S-40.500000E SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-33S-40.500000E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 3.3V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-33S-40.500000E SiTIME
    SIT1602BC-73-33S-40.500000E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-33S-40.500000E is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 3.3V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA