SIT1602BC-73-33S-32.768000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-33S-32.768000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 3.3V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-33S-32.768000D SiTIME
    SIT1602BC-73-33S-32.768000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-33S-32.768000D is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 3.3V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    View
    Vector
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"