SIT1602BC-73-33E-50.000000E SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-33E-50.000000E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 3.3V, 5
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-33E-50.000000E SiTIME
    SIT1602BC-73-33E-50.000000E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-33E-50.000000E is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 3.3V, 5. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"