SIT1602BC-73-28S-8.192000E SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-28S-8.192000E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.8V, 8
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-28S-8.192000E SiTIME
    SIT1602BC-73-28S-8.192000E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-28S-8.192000E is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.8V, 8. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT