SIT1602BC-73-28S-40.500000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-28S-40.500000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.8V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-28S-40.500000D SiTIME
    SIT1602BC-73-28S-40.500000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-28S-40.500000D is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.8V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE