SIT1602BC-73-25S-4.000000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-25S-4.000000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.5V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-25S-4.000000D SiTIME
    SIT1602BC-73-25S-4.000000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-25S-4.000000D is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.5V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK