SIT1602BC-73-25E-38.400000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-25E-38.400000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.5V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-25E-38.400000D SiTIME
    SIT1602BC-73-25E-38.400000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-25E-38.400000D is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 2.5V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM