SIT1602BC-73-18S-24.000000E SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-18S-24.000000E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 1.8V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-18S-24.000000E SiTIME
    SIT1602BC-73-18S-24.000000E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-18S-24.000000E is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 1.8V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED