SIT1602BC-73-18N-74.175824E SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-18N-74.175824E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 1.8V, 7
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-18N-74.175824E SiTIME
    SIT1602BC-73-18N-74.175824E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-18N-74.175824E is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 1.8V, 7. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE