SIT1602BC-73-18N-19.200000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-73-18N-19.200000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 50PPM, 1.8V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-73-18N-19.200000D SiTIME
    SIT1602BC-73-18N-19.200000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-73-18N-19.200000D is described as 20 TO 70C, 2016, 50PPM, 1.8V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V