SIT1602BC-72-33N-40.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-72-33N-40.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 25PPM, 3.3V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-72-33N-40.000000G SiTIME
    SIT1602BC-72-33N-40.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-72-33N-40.000000G is described as 20 TO 70C, 2016, 25PPM, 3.3V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"