SIT1602BC-72-33N-31.250000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-72-33N-31.250000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 2016, 25PPM, 3.3V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-72-33N-31.250000G SiTIME
    SIT1602BC-72-33N-31.250000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-72-33N-31.250000G is described as 20 TO 70C, 2016, 25PPM, 3.3V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM