SIT1602AC-73-18E-27.000000E SiTIME
  • Part Number: SIT1602AC-73-18E-27.000000E
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: OSC XO 1.8V 27MHZ
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602AC-73-18E-27.000000E SiTIME
    SIT1602AC-73-18E-27.000000E is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602AC-73-18E-27.000000E is described as OSC XO 1.8V 27MHZ. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE