ASM1750PG2B2MB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PG2B2MB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Gauge, 0-5VDC, 1/4 NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overpress
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PG2B2MB3A01 Setra Systems
    ASM1750PG2B2MB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PG2B2MB3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Gauge, 0-5VDC, 1/4" NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overpress. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM