ASM1750PA112FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PA112FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PA112FB3A01 Setra Systems
    ASM1750PA112FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PA112FB3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
  • Manufacturer Name
    C &k Components
  • Description
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    View
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"