ASM1750PA111MB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PA111MB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/8 NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Over
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PA111MB3A00 Setra Systems
    ASM1750PA111MB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PA111MB3A00 is described as Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/8" NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Over. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    View
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM