ASM1750PA111FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1750PA111FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/8 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1750PA111FB3A01 Setra Systems
    ASM1750PA111FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1750PA111FB3A01 is described as Press Transducer, 750 PSI Absolute, 4-20mA, 1/8" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 89DB
    View
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 99DB
    View
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1.2W TOP PORT 88DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 800MW TOP PORT 85DB
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 99DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 75DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 95DB
    SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 87DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 82DB
    SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 78DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKER 8OHM 400MW TOP PORT 93DB