ASM1500PG2B2FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PG2B2FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Gauge, 0-5VDC, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpres
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PG2B2FB3A01 Setra Systems
    ASM1500PG2B2FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PG2B2FB3A01 is described as Press Transducer, 500 PSI Gauge, 0-5VDC, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpres. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE COVER
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM