ASM1500PG11J7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PG11J7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Gauge, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PG11J7B3A01 Setra Systems
    ASM1500PG11J7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PG11J7B3A01 is described as Press Transducer, 500 PSI Gauge, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT