ASM1500PC2B1FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PC2B1FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 1/8 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpres
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PC2B1FB3A01 Setra Systems
    ASM1500PC2B1FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PC2B1FB3A01 is described as Press Transducer, 500 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 1/8" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpres. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH