ASM1500PA2C1FB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PA2C1FB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/8 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Ov
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PA2C1FB3A00 Setra Systems
    ASM1500PA2C1FB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PA2C1FB3A00 is described as Press Transducer, 500 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/8" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Ov. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    View
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"