ASM1500PA2BJ7B3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PA2BJ7B3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Absolute, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpress
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PA2BJ7B3A00 Setra Systems
    ASM1500PA2BJ7B3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PA2BJ7B3A00 is described as Press Transducer, 500 PSI Absolute, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpress. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE