ASM1500PA111FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1500PA111FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Absolute, 4-20mA, 1/8 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1500PA111FB3A01 Setra Systems
    ASM1500PA111FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1500PA111FB3A01 is described as Press Transducer, 500 PSI Absolute, 4-20mA, 1/8" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overp. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"