ASM1300PG2C2FB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1300PG2C2FB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 300 PSI Gauge, 0-10VDC, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overp
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1300PG2C2FB3A00 Setra Systems
    ASM1300PG2C2FB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1300PG2C2FB3A00 is described as Press Transducer, 300 PSI Gauge, 0-10VDC, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overp. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE