ASM1300PC112MB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1300PC112MB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 300 PSI Cmpnd, 4-20mA, 1/4 NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpre
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1300PC112MB3A00 Setra Systems
    ASM1300PC112MB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1300PC112MB3A00 is described as Press Transducer, 300 PSI Cmpnd, 4-20mA, 1/4" NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpre. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"