ASM1200PG2C1MB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1200PG2C1MB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Gauge, 0-10VDC, 1/8 NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpr
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1200PG2C1MB3A00 Setra Systems
    ASM1200PG2C1MB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1200PG2C1MB3A00 is described as Press Transducer, 200 PSI Gauge, 0-10VDC, 1/8" NPT Male, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpr. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)