ASM1200PC2C2FB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1200PC2C2FB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Cmpnd, 0-10VDC, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpre
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1200PC2C2FB3A01 Setra Systems
    ASM1200PC2C2FB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1200PC2C2FB3A01 is described as Press Transducer, 200 PSI Cmpnd, 0-10VDC, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, High Overpre. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    View
    Schroff
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG