ASM1200PA11J7B3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1200PA11J7B3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 200 PSI Absolute, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressur
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1200PA11J7B3A01 Setra Systems
    ASM1200PA11J7B3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1200PA11J7B3A01 is described as Press Transducer, 200 PSI Absolute, 4-20mA, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, High Overpressur. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS