ASM1100PG112MB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1100PG112MB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Gauge, 4-20mA, 1/4 NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overpress
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1100PG112MB3A01 Setra Systems
    ASM1100PG112MB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1100PG112MB3A01 is described as Press Transducer, 100 PSI Gauge, 4-20mA, 1/4" NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overpress. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS