ASM1100PC2BJ7B3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1100PC2BJ7B3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpressure
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1100PC2BJ7B3A00 Setra Systems
    ASM1100PC2BJ7B3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1100PC2BJ7B3A00 is described as Press Transducer, 100 PSI Cmpnd, 0-5VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpressure. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V