ASM1100PA2CJ7B3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1100PA2CJ7B3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Absolute, 0-10VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpres
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1100PA2CJ7B3A00 Setra Systems
    ASM1100PA2CJ7B3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1100PA2CJ7B3A00 is described as Press Transducer, 100 PSI Absolute, 0-10VDC, 7/16 SAE, 6-Pin Bayonet, Stndrd Overpres. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"