ASM1100PA2C2MB3A01 Setra Systems
  • Part Number: ASM1100PA2C2MB3A01
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/4 NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overp
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1100PA2C2MB3A01 Setra Systems
    ASM1100PA2C2MB3A01 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1100PA2C2MB3A01 is described as Press Transducer, 100 PSI Absolute, 0-10VDC, 1/4" NPT Male, 6-Pin Bayonet, High Overp. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE