ASM1100PA112FB3A00 Setra Systems
  • Part Number: ASM1100PA112FB3A00
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 100 PSI Absolute, 4-20mA, 1/4 NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Ove
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about ASM1100PA112FB3A00 Setra Systems
    ASM1100PA112FB3A00 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. ASM1100PA112FB3A00 is described as Press Transducer, 100 PSI Absolute, 4-20mA, 1/4" NPT Fmale, 6-Pin Bayonet, Stndrd Ove. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG