2091050PG2M24P1 Setra Systems
  • Part Number: 2091050PG2M24P1
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Pressure Transducer, 0-50 PSIG, 1/4 NPT Male, 0.5-5.5 VDC, 3 Pin Packard
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2091050PG2M24P1 Setra Systems
    2091050PG2M24P1 Setra Systems
    2091050PG2M24P1 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2091050PG2M24P1 is described as Pressure Transducer, 0-50 PSIG, 1/4" NPT Male, 0.5-5.5 VDC, 3 Pin Packard. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    View
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ