2091001PC1M45P1 Setra Systems
  • Part Number: 2091001PC1M45P1
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Pressure Transducer, -14.7-1 PSIG, 1/8 NPT Male, 0.5-4.5 VDC, 3 Pin Packard
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2091001PC1M45P1 Setra Systems
    2091001PC1M45P1 Setra Systems
    2091001PC1M45P1 is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2091001PC1M45P1 is described as Pressure Transducer, -14.7-1 PSIG, 1/8" NPT Male, 0.5-4.5 VDC, 3 Pin Packard. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Setra Systems
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM