2061500PGJ711T18CN Setra Systems
  • Part Number: 2061500PGJ711T18CN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Gauge, 7/16 SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Cal C
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061500PGJ711T18CN Setra Systems
    2061500PGJ711T18CN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061500PGJ711T18CN is described as Press Transducer, 500 PSI Gauge, 7/16" SAE, 4-20 mA, Terminal Strip, ± 0.13% FS, Cal C. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    View
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"