2061500PCJ727T18NN Setra Systems
  • Part Number: 2061500PCJ727T18NN
  • Manufacturer Name: Setra Systems
  • Description: Press Transducer, 500 PSI Compound, 7/16 SAE, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS0
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 2061500PCJ727T18NN Setra Systems
    2061500PCJ727T18NN is manufactured by Setra Systems and is categorized in the Sensors category. 2061500PCJ727T18NN is described as Press Transducer, 500 PSI Compound, 7/16"SAE, 1-5 VDC, Terminal Strip, ± 0.13% FS0. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    View
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"